Ako vyčistiť biele tenisky

Ako vyčistiť biele tenisky

Ako mať stále krásne biele tenisky? Prečítajte si náš návod a inšpirujte sa našimi tipmi. Ak máte aj svoje overené nápady, budeme radi, ak nám ich napíšete.

Každý miluje biele tenisky. Biela je podobne ako čierna stále trendy. Na rozdiel od čiernych tenisiek je však na tých bielych hneď všetko vidno a človek sa musí o ne viac starať. „Overené babské rady“ často nefungujú, a dokonca môžu tenisky alebo v tom lepšom prípade len ich farbu úplne zničiť. My v Shoozers sme s teniskami v každodennom kontakte a podobné problémy riešime každý deň. Ako?

1. Jedlá sóda bikarbóna a zubná kefka

Áno, táto kombinácia znie možno veľmi zvláštne ale na vyčistenie bielych tenisiek je mimoriadne účinná. Zmiešajte jednu odmerku alebo približne jednu polievkovú lyžicu sódy bikarbóny a teplú vodu. A následne túto kombináciu v podobe hustej kašičky použite na čistenie bielych tenisiek. Ideálne pomocou starej zubnej kefky. Zmes nechajte na teniskách pôsobiť, vysušiť a a po 4 hodinách budú vaše tenisky takmer ako nové.

shoozers air force one jar

2. Šampón na vlasy

Šampón môžete využiť nielen na vlasy ale aj na čistenie. Špinu na vašich teniskách pomôže odstrániť akýkoľvek druh šampónu. Je účinný najmä na textilné časti vašich tenisiek, jemne ho nanášajte kefkou na čistenie alebo hubkou na kožené alebo gumené časti..

shoozers converse low white na schody

3. Guma

Na gumené časti, napríklad na Converse teniskách, je viac než účinná guma na čistenie topánok. Kúpite ju v každej kvalitnejšej obuvi a na čistenie gumených častí je ideálna. Okrem toho, špinu čistí skutočne rýchlo.

shoozers flora limited 2019 zmrzlina mesto

4. Prací prášok

Na vyčistenie bielych kožených tenisiek je účinný aj klasický prací prášok. Odporúčame vám vybrať taký, ktorý je šetrný ku tkaninám, takže bude vhodný aj na vaše kožené tenisky. Prací prášok zmiešajte s čistou teplou vodou a môžete čistiť. Na čistenie použite hubku tak, aby ste si kožu zbytočne nepoškrabali. Na ťažko dostupné plochy môžete použiť opäť zubnú kefku.

shoozers air force one low biele tenisky swarovski

5. A jeden tip, čo rozhodne nie

Starostlivosť o biele topánky má rozhodujúci vplyv na ich trvácnosť. V žiadnom prípade nedávajte svoje tenisky do práčky. Teplota, hoci tá najnižšia a ani otáčky im nerobia až tak dobre. Takisto práčka by mohla poškodiť perly alebo krištále, ktorými mate vaše tenisky ozdobené.

Inšpirácie